Jeugdleden in ‘t Heidenskip en 2e klaswedstrijd in Buitenpost

Vanmorgen mochten de jeugdleden ljeppen in ‘t Heidenskip.
Daniël Haanstra, Femke Pytsje Struiksma en Yrsa Maats deden mee aan het NFM
Yrsa ljepte  in de voorronde naar de finale.
Helaas viel Yrsa net buiten de prijzen.

Vanavond was er een 2e klas wedstrijd in Buitenpost.
Hier werden weer flinke PR’s geljept en gingen de Burgumer ljeppers met mooie prijzen naar huis💪🏻🎉
Jongens B: 1e Hidde de Jong 15,25m PR
Jongens A: 1e Chris Geerdink 15,06m PR
Junioren A: 1e Siem Lefferts 15,23m PR
Meisjes A: 3e Yenthe van Kammen 11,90m
Dames A: 3e Grytsje Veltman 13,02m

Fierljeppen 24-7-2021 2e en 3e klas

De ljeppers van Burgum zijn vanmiddag weer flink in de prijzen gevallen.
3e klas
Jongens C
2e Jasper Haanstra 13,07m

2e klas
Jongens B
1steHidde de Jong 14,69m nieuw PR
2e Jelte Veltman 2e 12,89m

Jongens A
1ste Chris Geerdink 14,22m
2e Djurre de Jong 13,95m nieuw PR
3e Douwe Franke Westra 13,76m

Junioren
2e Hindrik Westra 16,50m nieuw PR

Dames
2e Grytsje Veltman 13,31m

Gisteren waren vele ljeppers weer in actie!

Het was een mooie zonnige dag met soms een windvlaag.  Dit mocht de pret niet drukken. Over de gehele dag zijn er 40 nieuwe persoonlijke records gesprongen op de fierljep accommodatie van Burgum.
Dan zijn de persoonlijke records van de ‘s ochtends in Grijpskerk niet eens meegeteld.

Daan Postma zijn vader kan inmiddels aan ‘de klus’ voor een medaille kast. Daan werd 2e met een afstand van 8,30m
Daniël Haanstra sprong een nieuw record van 7,37m helaas viel hij niet in de prijzen.

Om 13:30u stonden de vrijwilligers weer klaar in Burgum om de bezoekers zo corona ‘proef’ te ontvangen en te voorzien van drinken en lekkers. Ook de polsstokhouders, coaches en de TC waren natuurlijk aanwezig.

14u begon de 3e klas hier ljept 1 ljeppers van Burgum
Jasper ljepte met een nieuw PR van 13,82m naar de 3e prijs.

15:30u begon de 2e klas
Bij de jongens B is Hidde de Jong op ‘dreef’ met 2x een PR won hij een 1ste prijs met een afstand van 14,54m
Jelte Veltman deed ook zijn best en ljepte ook een PR van 13,40m en werd 2e

Chris Geerdink is terug van weggeweest en ljepte bij de jongens A naar een 2e plaats met een nieuw PR van 14,47m

Grytsje Veltman vertegenwoordigd de Dames A en ljepte ook en nieuw PR van 14,15m en werd 1ste

Om 19u begon de 1ste klas ‘de Eelke Scherjon memoriaal’
Hier hebben de de Burgumse ljeppers hun best gedaan maar ging alleen Alwin Vonk met een afstand van 18,14m met een 2e prijs naar huis bij de overgangsklasse.

Woensdag mogen de 3e klas ljeppers weer los in Grijpskerk om 19u.
De overige ljeppers hebben even rust op de trainingen na.. zij hoeven pas zaterdag 24 juli weer te ljeppen in IJlst.
Voor de volledige tijden kijk op www.fierljeppen.frl

Hier een verlaat bericht van onze Burgumse ljeppers, maar ja ‘better let as net’..

Hier een verlaat bericht van onze Burgumse ljeppers, maar ja ‘better let as net’..
Vorige week dinsdag 6 juli mochten de 2e klas ljeppers de wind trotseren in IJlst.
Er werden wel wat prijzen in de ‘wacht gesleept’, ondanks de vele nat sprongen en erg scheef wat door de wind grotendeels veroorzaakt werd.
jongens B:  2e prijs Jelte Veltman 12,05m 3e prijs Djurre de Jong 11,87m
jongens A: 3e prijs Douwe Franke Westra 13,12m
Junioren A: 3e prijs Siem Lefferts 14,89m
De 1ste klas mocht een dag later plaatsvinden woensdag 7 juli
Dames: 2e prijs Pytrix Westra 14,12m
Zaterdag was weer een drukke dag voor de fierljepfamilies.
We begonnen ‘sochtends met de jeugd in Winsum.
jongens 11/12: 1ste prijs Daan Postma 8,35m
meisjes 11/12: 2e prijs Yrsa Maats 8,07m
3e klas
jongens C:  3e prijs Hidde de Jong 12<72m
2e klas
Dames A: 3e prijs Grytsje Veltman 12,76m
Jongens B: 1e prijs Djurre de Jong 13,89m, 2e prijs Jelte Veltman 13,05m
Jongens A: 1ste prijs Chris Geerdink 13,51m, 2e prijs Douwe Franke Westra 12,94m
1ste klas
dames: 3e prijs Pytrix Westra 14,73m
overgangsklasse: Alwin Vonk 17,67m
Voor vanavond is de wedstrijd in Grijpskerk afgelast en zal donderdag worden ingehaald.
Morgen 14 juli springt de 1ste klas in Grijpskerk
Voor alle ljeppers weer veel succes deze week.

Wedstrijdverslag 3-7-2021

Het was voor de ljeppers van ljeppersklup Burgum gisteren een prijzenfestijn.
‘S ochtends in Grijpskerk bij de jeugd  ljepte Daan Postma naar de 1e prijs met een afstand van 8,54m.

‘S middags bij de 3e klas wist Hidde de jong bij de jongens C een 1ste prijs te ljeppen met een afstand van 13,22m en bij de dames B  ljepte Astrid van der Veen naar de 3e prijs met een afstand van 10,51m

De 2e klas begon om 15:30u, hier hadden de ljeppers met elkaar afgesproken allemaal een prijs te pakken, dus ‘de lat werd hoog gelegd’.. dit lukte niet helemaal.
Bij de meisjes A ljepte Yenthe van Kammen naar 12,60m en werd 1ste.
Bij de jongens B waren alle 3 de prijswinnaars van Burgum; 1. Djurre de Jong 12,62m 2. Jasper Haanstra 12,48m 3e Jelte Veltman 12,10
Bij de jongens A wiste Douwe Franke naar een 2e plek te ljeppen met 13,93m

‘S avonds was de 1e klas aan de beurt. Helaas wisten de ljeppers van Burgum geen podiumplek te ljeppen.

Alles ljeppers gefeliciteerd met jullie podiumplek💪🏻